Maandelijks komen er zo'n 80 nieuwe e-commerce sites bij in België. Het gaat vooral om bestaande fysieke winkels die een online verkoopskanaal willen uitbouwen. Hun online verkoopskanaal aanzien ze als een aanvulling op hun fysieke winkelactiviteiten. Doordat een groot aantal van hun consumenten online begint aan te kopen, wordt dit online verkoopskanaal een ware must.
Vorig jaar telde Ogone zo'n 6,9 miljoen aankopen op de Belgische webshops. Dat is een stijging van 42 procent ten opzichte van 2007 en dit ondanks de economische crisis. De totale omzet van alle Belgische webwinkels bedroeg 590 miljoen euro. Voor dit jaar zijn er nog geen definitieve cijfers, maar volgens Ogone zou er een stijging van 20 procent in de maak zijn.
Door de stijgende mogelijkheden van het online vergelijken van producten en prijzen, wordt het online shoppen steeds aantrekkelijker. Belgische winkeliers zijn bezig met een grote inhaalbeweging ten opzichte van onze omringende landen, maar we hebben nog een grote achterstand goed te maken. Bron: De Morgen
Voeg reactie toe: